MediaArticoleAchizitie Ford Transit (autoutilitara) in leasing financiar – avans 15% perioada 5 ani (60 de luni)

Achizitie Ford Transit (autoutilitara) in leasing financiar – avans 15% perioada 5 ani (60 de luni)

Achizitie Ford Transit (autoutilitara) in leasing financiar – avans 15% perioada 5 ani (60 de luni)

Echipa Leasing.sh, a fost contactata luni, data de 11.05.2020 prin telefon de catre clientul X.

Acest client dorea sa achizitioneze in sistem de leasing financiar o autoutilitara pentru transport echipamente, materiale voluminoase.

Initial, cauta o autoutilitara model furgon, dar in urma ofertelor trimise de catre echipa noastra, printre care s-a „strecurat” si o autoutilitara cu box in spate, nu furgon, a inteles ca pentru ceea ce avea nevoie sa transporte si daca ii adapteaza si un lift in spate, ii este folositoare mai mult decat un furgon.

In doar 2 ore s-a hotarat si consultantul sau personal de leasing i-a trimis ofertele de finantare.

A ales sa mearga pe finantare in sistem de leasing financiar si sa intre in contract de parteneriat cu cei de la Idea Leasing, care i-au oferit o dobanda de doar 4.9% pe an si o cotatie buna de Casco.

Consultantul nostru i-a trimis pe email toate actele necesare pentru aprobarea dosarului de leasing impreuna cu oferta finala de finantare. Toata procedura a durat doua ore si jumatate.

15% avans perioada 5 ani (60 de luni) in sistem de leasing financiar.

A doua zi in jurul pranzului, marti, contabila clientului X ne-a trimis toate actele. Acestea au fost adaugate de catre consultantul sau de leasing in platforma celor de la Idea Leasing si in urmatoarele 5 minute dosarul clientului era pre-aprobat.

Consultantul de leasing din echipa noastra de vanzari auto second hand, a cerut toate documentele autoutilitarei de la dealerul auto (avem pe site peste 40 de dealeri auto care ofera garantie intre 6 si 24 de luni, kilometri garantati si istoric complet) pentru a le trimite la societatea de leasing documentele impreuna cu actele clientului.

In 5 zile echipa Leasing.sh a reusit sa livreze autoutilitara catre clientul final.

Luni ne-a contactat, vineri am facut livrarea, dupa ce clientul X a facut plata avansului, a taxelor de inmatriculare si a semnat contractul de leasing electronic. Clientul nu a fost nevoit sa se deplaseze pentru absolut nimic.

Pe partea de leasing automobile, suntem chiar pregatiti. Noi mancam leasing pe paine. De 10 ani oferim suport, consultanta in leasing, suntem cel mai mare broker de finantare independent in acest moment.

Si pentru ca stim ca ati ajuns pe site-ul nostru in urma unei cautari facute in Google pentru o autoutilitara, va oferim si un link unde regasiti toate autoutilitarele ce se pot achizitiona cash sau in system leasing financiar / leasing operational: www.leasing.sh/oferte-autoutilitare-leasing

Apelati cu incredere la Echipa Leasing.sh cand doriti sa va cumparati o masina in leasing financiar sau leasing operational, cu venituri sau fara venituri, cash sau in leasing cu avans 0.

Pana sa semnati un contract de leasing, va rugam sa cereti toate informatiile despre contract, sa il intelegeti, sa cunoasteti toate acele stelute mici din subsol.

Noi, Echipa Leasing.sh, asta facem. De aceea avem si cel mai mic procent de masini recuperate de la clientii nostri finantati la peste 16 firme de leasing, pentru ca toti clientii nostri stiu exact conditiile de finantare.

Suntem la doar un telefon distanta sau la un simplu mesaj de pe site-ul nostru: www.leasing.sh

Oferte speciale

FOR34242 – Ford Transit la 23.900 EUR Ford Transit
23.900 EUR
ID: FOR34242
FOR32563 – Ford Transit la 34.991 EUR Ford Transit
34.991 EUR
ID: FOR32563
FOR34344 – Ford Transit la 14.491 EUR Ford Transit
14.491 EUR
ID: FOR34344