MediaArticoleIveco Daily 2016 - Leasing auto pe Societate avans 15% perioada 5 ani

Iveco Daily 2016 - Leasing auto pe Societate avans 15% perioada 5 ani

Iveco Daily 2016 - Leasing auto pe Societate avans 15% perioada 5 ani

Acum doua saptamani Echipa LeasingSH.ro a fost contactata telefonic de un client din Cluj care dorea o autoutilitara Iveco Daily in sistem de leasing auto, dar cu un avans cat mai mic, de maxim 15%. Atat se incadra in bugetul de achizitie clientul respectiv. Cititi mai jos articolul cu desfasurarea achizitiei.

In urma apelului telefonic si discutiilor cu clientul despre autoutilitara pe care o avea in stoc dealerul nostru auto din Bucuresti, ne-a transmis ca este interesat de oferta, dar, este din Cluj. Distanta era prea mare pentru a o viziona, fara sa stie prea multe informatii despre platforma noastra. Ne-a spus ca a mai patit de 2 ori sa mearga in tara sa vizioneze autoutilitare si una era afisat in anunturile respective si alta a gasit cand a ajuns la parcurile auto. (exact asa a fost exprimarea clientului). De aici si neincrederea in ceea ce priveste deplasarea pe care trebuia sa o faca.
Echipa LeasingSH.ro i-a oferit toate informatiile despre finantare si despre istoricul autoutilitarei second hand, care avea 164.800 de km in bord si care are GARANTIE de 6 luni sau 10.000 de km la cutia de viteze si la motor.
L-am rugat pe client sa intre pe internet, sa citeasca recenziile despre platforma noastra si sa verifice fiecare seria de sasiu de la autoutilitara solicitata. Insa, am cazut de acord sa faca deplasarea la Bucuresti, numai dupa ce avem aprobarea dosarului de leasing, sa avem confirmarea ca il putem finanta in sistem de leasing auto cu avans de 15% pe 5 ani.
Ne-a transmis actele pentru aprobare, a verificat seria de sasiu si si-a cumparat a doua zi bilet de avion, de la Cluj la Bucuresti, dupa aprobare.
Echipa noastra, dupa cum bine stiti din articolele anterioare, va asteapta la aeroport sau la adresa unde ajungeti daca va deplasati din tara in Bucuresti si mergem impreuna la vizionare.
Toate aceste deplasari sunt GRATUITE, nu se plateste motorina, consultanta, sau alte „atentii”!
Am mers cu clientul la parcul auto unde se afla autoutilitara Iveco Daily si am vizionat impreuna oferta second hand.
Aceasta autoutilitara a fost achizitionata de catre dealerul auto de pe o platforma de licitatii din Italia, avea istoric complet de service si garantie. Toate ofertele postate pe platforma noastra www.LeasingSH.ro au istoric si garantie.
In urma vizonarii am batut palma cu clientul nostru si l-am lasat la o terasa aproape de aeroport pana la orele 16.00 cand avea avion inapoi la Cluj. S-a facut si o rezervare auto de 2.000 de ron + TVA, ca sa se asigure ca dealerul auto nu vinde autoutilitara.
Am stabilit impreuna data de livrare dupa semnarea contractului, plata avansului si plata de catre Societatea de leasing catre Dealerul auto.
In urmatorele 3 zile, am corespondat pe email si telefonic si vineri l-am preluat pe client de la aeroport si in jur de orele 14.30 cand au iesit numerele rosii am reusit sa ii facem livrarea.
Noaptea in jur de orele 01.30 clientul nostru a ajuns la Cluj, cu o autoutilitara second hand si ne-a dat de stire ca totul a fost ok, ca este multumit de achizitia facuta si ca ne recomanda cu drag mai departe.
O alta oferta de autoutilitara second hand a fost livrata cu succes de catre echipa noastra in sistem de leasing auto!
Va multumim pentru achizitia si increderea oferita, va mai asteptam!

Oferte speciale

IVE33009 – Iveco Daily la 15.351 EUR Iveco Daily
15.351 EUR
ID: IVE33009
IVE31624 – Iveco Daily la 15.750 EUR Iveco Daily
15.750 EUR
ID: IVE31624
IVE31291 – Iveco Daily la 15.750 EUR Iveco Daily
15.750 EUR
ID: IVE31291